IDS-2000E
Yükseklik
384mm
Derinlik
127.3mm
Standartlar/Onaylar
CE, EN 61340
Genişlik
208mm
Minimum Süre Tabanı
1ns/div
Maksimum Dikey Hassasiyet
10V/div
Waveform Refresh Rate
120000per sec
Yükselme Süresi
1.75ns
Maksimum Süre Tabanı
100s/div
Kalibre Edilmiş
UKAS
Minimum Dikey Hassasiyet
1mV/div
Fiş Tipi
UK, EU
Dikey Çözünürlük
8 bit
Ekran Tipi
LCD
Güvenlik Kategorisi Seviyesi
Kategori I, CAT 0, CAT II
Güvenlik Kategorisi Gerilimi
300V
Güç Kaynağı
Şebeke
Menşe
Taiwan, Province Of China
Ürün Ayrıntıları
RS PRO IDS-2000E Series Visual Persistence Digital Oscilloscopes
RS PRO IDS-2000E Series Digital Storage Oscilloscopes (DSO) offer features normally only available on much higher-priced scopes or as expensive add-ons. The models are equipped with Visual Persistence Oscilloscope (VPO) technology. This uses a high-density IC for hardware acceleration to transfer all the acquired data into the displayed waveform image. RS Pro IDS-2000E Series can clearly display complex and random waveforms using its 8 inch 800 x 400 16:9 TFT LCD display and maximum 1 mV/div vertical range.
Options available:
Supplied with
Switchable passive probe (1 per channel), quick start guide, user manual on CD, power cord
RS Pro
İlginizi çekebilir
Stok bilgileri geçici olarak kullanılamıyor.
Teklif İsteyiniz
RS PRO Osiloskop IDS2000 Serisi, 4 Kanallı, 200MHz, Model No: IDS2204E, UKAS Kalibrasyonlu
Calibration type
Teklif İsteyiniz
Calibration type
İlginizi çekebilir
Teknik Belgeler
Özellikler
Marka
RS Pro
Ürün Tipi
Osiloskop
Bant Genişliği
200MHz
Kanalların Sayısı
4
Osiloskop Tipi
Taşınabilir
Osiloskop Formu
Dijital Depolama
Hafıza Derinliği
1Mpts
Arabirim Tipi
CAN, IIC, LIN, RS232, RS422, RS485, SPI, UART, USB
Ekran Boyutu
8 in
Seri
IDS-2000E
Yükseklik
384mm
Derinlik
127.3mm
Standartlar/Onaylar
CE, EN 61340
Genişlik
208mm
Minimum Süre Tabanı
1ns/div
Maksimum Dikey Hassasiyet
10V/div
Waveform Refresh Rate
120000per sec
Yükselme Süresi
1.75ns
Maksimum Süre Tabanı
100s/div
Kalibre Edilmiş
UKAS
Minimum Dikey Hassasiyet
1mV/div
Fiş Tipi
UK, EU
Dikey Çözünürlük
8 bit
Ekran Tipi
LCD
Güvenlik Kategorisi Seviyesi
Kategori I, CAT 0, CAT II
Güvenlik Kategorisi Gerilimi
300V
Güç Kaynağı
Şebeke
Menşe
Taiwan, Province Of China
Ürün Ayrıntıları